PlayStation’a gelecek Xbox özel oyunları resmen belli oldu!

admin Çevrimdışı

admin

Member
Yönetici
20 Şub 2024
212
0
16
Türkiye
xbox-ozel-oyunlari.jpeg

Son dönemin en çok konuşulan konularından birisi de şüphesiz Xbox özel oyunlarının rakip platformlara geleceğinin açıklanması diyebiliriz. Bu durum Xbox kullanıcılarının pek de hoşuna gitmezken, PlayStation ve Nintendo sahiplerinin ise iştahını bir hayli kabartıyor. Son olarak PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch’e gelecek Xbox özel oyunları çıkış tarihleriyle birlikte belli oldu.

Dört Xbox özel oyunu PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch’e geliyor​

Hatırlanacağı üzere son dönemdeki gelişmelerin üzerine geçtiğimiz günlerde Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer yaptığı açıklamada dört Xbox özel oyununun PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch konsolları için çıkış yapacağını söyledi. Konuyla ilgili kısa süre önce önemli gelişmeler yaşandı ve söz konusu oyunlar ve çıkış tarihleri resmen belli oldu.
Dört Xbox özel oyunu PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch'e geliyor
Dört Xbox özel oyunu PlayStation 4/5 ve Nintendo Switch’e geliyor
  • Pentiment – 22 Şubat’ta PS4, PS5 ve Nintendo Switch için çıkacak
  • Hi-Fi Rush – 19 Mart’ta PS5 için çıkacak
  • Grounded – 16 Nisan’da PS4, PS5 ve Nintendo Switch için çıkacak
  • Sea of Thieves – PS5 için 30 Nisan’da çıkacak

Yapılan son resmi açıklamaların eşliğinde rakip konsollara çıkacak Xbox özel oyunlarının Pentiment, Hi-Fi Rush, Grounded ve Sea of Thieves olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Xbox’ın son dönem politikası dikkate alındığında bunun devamının gelmesinin muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Tabii, bu durum Xbox konsol sahiplerini fazlasıyla üzerken, PlayStation ve Nintendo gibi rakip markaların ürünlerini kullananları ise tam tersi şekilde sevindiriyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox’ın vermiş olduğu bu karar doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.
 
552Konular
553Mesajlar
4Kullanıcılar
berkSon üye
Üst